نقش کانسیرژ در هتل

تعریف اولیه کانسیرژ؟ یک قسمت از دیگر بخش های پذیرش می باشد که مسئولیت امور پستی درون هتل و تورهای هتل را بر عهده دارد.

 : Concierge
در هتل خدمات فرعی از قبیل اطلاع رسانی و راهنمایی مهمانها ، حمل و نقل ، تهیه بلیط سینما ، کنسرت موسیقی ، رزرو رستوران ، تهیه بلیط هواپیما ، قطار ، توسط این واحد انجام می گیرد و همچنین بخشهای نگهبانی و بل بوی (راهنما و پادوی هتل) پارک اتومبیل و بخش خدمات تاکسیرانی وظیفه همین بخش می باشد.
 خدمات کانسیرژ در هتل
واحد کانسیرژ یا خدمات ویژه که اگر بخواهیم در واحد پذیرش آنرا طبقه بندی کنیم بخشی است متعلق به فرانت آقیس که عمدا"با واحد اطلاعات در تقابل تنگاتنگ و دو سویه میباشد هر چند که بر اساس ادبیات هتلداری این واحد نیز میتواند مستقل از دو بخش پذیرش و اطلاعات عمل نماید.
-          یکی دیگر از وظایف عمومی واحد کانسیرژ میتواند بنابر تقاضای میهمان دریافت و یا تغییر زمان بلیط های هواپیما ،قطاربنابه درخواست میهمان
-          دریافت و خرید و تامین بلیط های آمفی تاتر ،سینما ،واحدهای سرگرمی مانند شهر بازی برای میهمانان
-          تهیه کارت پستالهای شهر و معروف چاپ شده و ارسال این کارت پستال ها و حتی نانه ها و پیغام ها پس از دریافت از میهمان و کلیه خدماتی نظیر این میباشد.
برخلاف نگاههای هتلداران در ایران(خصوصا هتلداری دولتی)که تیپ و یا انعام وسیله ای جهت چاپلوسی بیشتر برای میهمان و سر آغازی جهت خط سوء استفاده از امکانات هتل به نفع شخصی میدانند نگرش هتلداری اصیل دقیقا عکس این مطلب است.
 
نکته اساسی که باید شدیدا" به آن توجه داشت اینکه .............. نباید صرفا بشکل پرداخت پول باشد هر نوع عمل کرد اعتبار آفرین می تواند دال بر .............. یک رزرواسیون باشد بطور مثال فرض نماییم میهمان تلفنی رزروی را confirmگرفته و پس از آن شخص دیگری که از طرف هتل فرد معتبری می باشد درخواست reconfirmationوی را بنماید . . به طور خلاصه اعم مسئولیت بخش کانسیرژ شامل  :
1) آشنایی کامل با مراحل تور.
2) بستن تعداد مسافران.
3) آشنایی با قسمت های مختلف شهر نظیر آثار باستانی ، منابع طبیعی ، مراکز تفریحی و مراکز خرید.
4) آشنایی با انواع خودرو جهت مسافرت.
5) امور بیمه مسافران.
6) آشنایی با امور برنامه ریزی و مدیریت.
7) صبر و حوصله و برخورد مناسب.
8) آشنایی با زبان خارجه